Szkoła wokalno-aktorska jako inwestycja w rozwój własny

Jeśli na scenie czujesz się niczym ryba w wodzie, a odgrywanie ról czy śpiewanie jest tym, co sprawia Ci przyjemność, szkoła wokalno-aktorska może być właśnie dla Ciebie. Jest to miejsce, w którym rozwiniesz swój talent i zdobędziesz wiele cennych umiejętności, przydatnych nie tylko podczas grania czy śpiewania, ale także na co dzień.

Rozwój umiejętności praktycznych

Szkoła wokalno-aktorska to inwestycja nie tylko w umiejętności stricte związane z byciem na scenie. Zajęcia pozwalają wykształcić w sobie wiele cech, które okażą się pomocne również w codziennym życiu. Dzięki nim można zadbać o prawidłową wymowę, wyćwiczyć emisję oraz intonację głosu. Ćwiczona jest również kreatywność i wyobraźnia. W szkole aktorskiej nauczysz się panować nad emocjami, a stres przestanie być czynnikiem deprymującym.

Podczas pracy nad warsztatem aktorskim czy na lekcjach śpiewu kształtuje się w uczniach wytrwałość i pokora, tak potrzebna by zrozumieć, że nie wszystko wychodzi za pierwszym razem i chcąc osiągnąć swoje cele, bardzo często trzeba ponieść czasami kilka porażek. Umiejętność odgrywania swojej roli, wykonywanie utworu wokalnego na oczach wielu widzów sprawia, że absolwent szkoły aktorskiej potrafi skierować swoje skupienie na to, co aktualnie robi, ignorując czynniki zewnętrzne. Jest to równie ważne jak nauka śpiewu, którą zwykle odbywamy w dużo bardziej komfortowych warunkach.

Ogólna wiedza o kulturze i sztuce

Nauka śpiewu, czy gry aktorskiej to nie tylko poznawanie i wykonywanie utworów literackich czy muzycznych. Nasi słuchacze zaznajamiają się również z kulturą i sztuką w szerokim tego słowa znaczeniu. Poznając życiorysy twórców, wykonawców, autorów tekstu stają się częścią środowiska artystycznego zarówno jako odbiorcy jak i aktywni wykonawcy. Na zajęciach z kształcenia słuchu poznają język muzyki, dodatkową umiejętność. To dzięki niej potrafią odczytać i zapisać utwór muzyczny. Przestają być audio- analfabetami.

Aktorstwo i wokalistyka to pasja

Rozwój ogólnych umiejętności to rzecz bardzo ważna, ale tym najważniejszym, co oferuje placówka jest możliwość rozwoju swojej pasji. W szkole wokalno-aktorskiej szlifowany jest tzw. warsztat. Uczniowie zdobywają umiejętność rozluźnienia się oraz „wczuwania” w odgrywaną postać. Uczą się głęboko wnikać w graną przez siebie rolę, dopasowując swój śpiew, odpowiednie gesty i sposób zachowania. To żmudna i wieloetapowa praca dająca możliwość przekucia swojej pasji amatora w zawodowe podejście do samorealizacji w sztuce.

Dlaczego warto?

Oprócz tego wszystkiego co zostało napisane powyżej, lekcje śpiewu, gry aktorskiej czy nauki muzyki warto odbyć również dla tego, że stajemy się wówczas częścią szeroko rozumianego środowiska artystycznego. Będąc jego aktywnym uczestnikiem stajemy się kimś więcej niż byliśmy do tej pory.